Обяви по Чл. 4, ал. 2 от НУРИОВОС

Обявa по Чл. 4, ал. 2 от НУРИОВОС

ДО ЗАИНТЕРЕСОВАНИТЕ ЛИЦА:

СЪОБЩЕНИЕ

Уведомяваме Ви, че „ФИКОСОТА“ ООД, гр. Шумен има следното инвестиционно предложение: „Оборудване на цех за производство на зеленчуков крекер в поземлен имот с идентификатор 83510.670.452 по КК на гр. Шумен, общ. Шумен, обл. Шумен“

Настоящото инвестиционно предложение предвижда нова производствена дейност на съществуващата площадка на дружеството. Предвижда се оборудване на съществуваща  производствена сграда /№ 2 по скица/, в която ще бъде монтирана технологично оборудване за производство на зеленчуков крекер от листни зеленчуци.

Инвестиционното предложение ще се реализира в рамките на съществуващата производствена площадка на дружеството в гр. Шумен, общ. Шумен, обл. Шумен с адрес гр. Шумен, бул. „Мадара“ № 48, поземлен имот с идентификатор: 83510.670.452 с трайно предназначение на територията „Урбанизирана“ и начин на трайно ползване „За производствени и складови обекти“. Собственик на имота е „ФИКОСОТА“ ООД съгласно Нотариален акт № 112, том 3, per. № 1008, дело 657 от 26.02.2007 г., издаден от АВ – Служба по вписванията – Шумен и Нотариален акт № 183, том 22, per. № 7896, дело 4575 от 23.12.2011 г., издаден от АВ – Служба по вписванията – Шумен.

Реализирането на инвестиционното предложение ще премине през следните етапи:

  • Одобряване на инвестиционното предложение;
  • Изготвяне на технологичен проект;
  • Оборудване на обекта;
  • Експлоатация на обекта.

Инвестиционното предложение не е свързано с изготвяне на подробен устройствен план и/или издаване на разрешение за строеж по реда на ЗУТ.

Производствения процес ще обхваща експлоатация на следните технологични модули:

  1. Хладилни камери – предвижда се монтирането на 2 бр. хладилни камери /0-15о и 0-5о/ за съхранение на суровини – листни зеленчуци и други суровини. Хладилните камери са съобразени със съхранението на суровини с влажност до 90 %. Като хладилни агенти ще се използват фреон R 404а и фреон R 134, които са негорими, невзривоопасни, с нисък потенциал на разрушаване на озона и невисок потенциал на парниковия ефект.
  2. Елеватор – елеваторът ще служи за подаване на суровините към миялната машина.
  3. Машина миене листна маса – към миялната машина ще се подават суровините, които постъпват в производството. Миялната машина ще използва единствено вода, като целта и е да отстрани от зеленчуковата повърхност попадналия прах и да ги подготви за подаване към производството. Разхода на вода ще бъде минимален т.к. ще се използват разпръсквателни дюзи с ниско налягане с цел да не се компрометира повърхността на суровините.
  4. Центрофуга – в центрофугата ще се подават измитите суровини с цел премахване на остатъчните количества вода от миенето.
  5. Кутер – ще се извършва рязане, смесване за подготовка на суровините за следващите етапи.
  6. Формоваща машина/есктрудер – суровините ще оформят до желаната форма и размер.
  7. Сушилна камера листна маса – чрез количка формованите суровини ще се подават за изсушаване. Процеса на сушене ще се извършва чрез обдухване с въздух при температура 30-40о. Не се предвижда използване на горивни процеси при сушенето на суровините.
  8. Вакуум машина – ще се използва за вакуумиране и опаковане на произведените суровини.
  9. Подов кантар – за измерване на произведената продукция.

Производствения капацитет на цеха ще бъде до 100 kg/смяна или 300 kg/24h при непрекъснат режим на работа. Към настоящия момент е плануван едносменен режим на работа.

Мнения и възражение се приемат в сградата на Община Шумен и РИОСВ-Шумен.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *